Вареники з тушкованою капустою

Вареники з тушкованою капустою
Оцініть, будь ласка, цей пост.
[Total: 0 Average: 0]

Ця страва не лише смакує в піст, а й цілком може урізноманітнити щоденне меню.

Принаймні, дехто з моїх знайомих полюбляє готувати саме такі вареники, і робить це досить часто. Я ж ліплю їх здебільшого напередодні Святвечора.

На моїй малій батьківщині – Поділлі – ще досі зберігся звичай (щоправда, в селах) носити 6 січня вечерю своїм хрещеним, бабусям і дідусям, прабабусям і прабабусям, родичам та й просто знайомим. І ця страва – обов’язковий її атрибут.

Її досить легко приготувати. Для цього потрібні такі інгредієнти.

Тісто:

1 кг борошна,

250 г теплої води,

1/2 ч. л. солі.

Начинка:

1-1,5 кг білокачанної капусти,

1 морквина,

3 середні цибулини,

3-4 лаврові листки,

4-5 горошин духмяного перцю,

сіль, мелений чорний перець за смаком,

олія.

Засмажка:

2 цибулини,

0,5 скл. олії.

Приготування

Спершу необхідно приготувати начинку. Для цього капусту слід почистити від верхніх листків, промити і посікти. Моркву й цибулю почистити та помити, моркву натерти, а цибулю нашаткувати.

У глибоку каструлю з нержавіючої сталі або ж на сковорідку перекласти капусту, моркву та цибулю, додати лаврове листя і горошок, щедро полити олією і почати тушкувати. Робити це на невеликому вогні, накривши кришкою та постійно помішуючи дерев’яною ложкою.

Коли капуста зменшиться за обсягом і злегка протушкується, приправити її сіллю та перцем. Тушкувати, аж доки капуста не буде готова. Кришкою вже не накривати, аби випарувалася зайва волога. Після цього зсунути капусту на пательні в один бік, щоб олія стекла, і викласти на тарілку.

Приготувати засмажку. Дві цибулини почистити, помити і дрібно нашаткувати. Смажити їх на сковорідці у великій кількості олії до золотистого кольору. Відкласти вбік.

Замісити тісто на вареники. Для цього просіяти борошно на стільницю гіркою. Додати сіль. Зробити в гірці ямку і, вливаючи в неї воду, постіпово замісити тісто. За консистенцією воно має бути дуже ніжне і м’яке, не туге, радше “повільне” (тоді зварені й остиглі вареники не будуть “дубові”).

Тісто накрити харчовою плівкою та залишити десь на 30 хв, аби воно стало еластичним.

Потім розкачати його завтовшки 3-5 мм і почати виробляти варениці.

Кожна господиня знає кілька способів ліплення, які використовує під час одночасного приготування вареників із різними начинками. Щоб позначити з капустою, я розкачала тісто, порізала його на квадратики 5*5 см. Посередині кожного клала начинку, ліпила вареник, його краї притискала виделкою і клала вареник на поверхню, посипану борошном (тацю, стільницю тощо).

Потім усі зліплені вареники треба зварити. Робити це слід у глибокій каструлі в підсоленій воді порціями приблизно по 20 вареників. Вкинути їх в окріп, акуратно помішати шумівкою, аби не злиплися між собою і не прилипли до дна посуду. Після того, як вареники спливуть, поварити їх іще 15 секунд, витягти шумівкою, зачекати, доки повністю стече вода, і перекласти у глибоку миску. Занурити в окріп наступну порцію і знову помішати шумівкою. Готові ж вареники у мисці щедро полити засмажкою, перемішуючи їх шляхом підкидання. Можна подавати до столу.

Смачного!



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *