Краківський сирник

Краківський сирник
Оцініть, будь ласка, цей пост.
[Total: 1 Average: 5]

Це один із найніжніших і найсмачніших запечених сирників, які я коли-небудь готувала чи взагалі куштувала.

Із дитинства не любила пирогів, де начинкою був підсолоджений сир (на Західному Поділлі, окрім налисників і сирників, лише у випічці до нього додають цукор, у решті страв домінує підсолений сир або бринза. Тому досі не можу призвичаїтися до вареників із солодким сиром, поширених у Київському регіоні, – не смакують мені). Та зовсім інакше склалося із сирниками, особливо якщо до них додані сік і цедра цитрусових. Саме ці інгредієнти завжди є визначальними в рецептах, за якими я готую солодкі страви із кисломолочного сиру.

Пристрасть до сирників у мене з’явилася лише понад 10 років тому. Попри польське коріння, зі стравами своєї другої батьківщини я була не дуже обізнана. Знала, що на Великдень там печуть сирники і мазуреки.

У гіпермаркеті Carrefour, що розташований на правому березі Вісли в мікрорайоні Прага Варшави, був окремий відділ, що спеціалізувався лише на сирниках. Щоразу, коли я приїздила туди по продукти, обов’язково купувала собі шматок смаколика. Фактично перепробувала всі, що там були представлені, і серед них були улюблені, які я купувала дуже багато разів. Краківський я теж куштувала, але він мене тоді не особливо вразив на тлі такого різноманіття.

А ось у Кракові я так жодного разу і не спробувала славнозвісного місцевого смаколика. Довелося аж в Україні освоювати його рецепт, який я, звісно ж, адаптувала до власних уподобань. Для мене він ідеальний. Хоча, як кажуть, скільки людей, стільки й смаків.

Найліпший сирник виходить саме із домашнього сиру, протертого крізь сито або ж перекрученого пару разів через м’ясорубку. І, звісно ж, домашні яйця – куди без них? Це і поліпшений смак, і кращий естетичний вигляд. Магазинні не нададуть такого спокусливого жовтого забарвлення і пречудової ніжної скоринки.

Масло можна розтопити і влити до сиру у процесі приготування, а можна м’яким збити разом із сиром у пухку масу (що, власне, я і зробила).

Масло, до входить до складу тіста, в оригінальному рецепті вказане звичайне вершкове. У мене ж удома залишалося лише шоколадне, тож я вирішила його використати. Звичайно ж, у ньому трохи менше жиру, ніж у звичайному, та це аж ніяк не позначилося на смаку кінцевого виробу. Навпаки, ще й додало певного відтінку.

Про родзинки, які я спершу запарила, а потім вичавила зайву рідину, я згадала аж тоді, коли сирник уже пікся. І таке, хоча дуже-дуже рідко, але буває :).

Ну а щоб приготувати цей смаколик, необхідні такі інгредієнти.

Тісто:

150 г вершкового масла (в мене було шоколадне),

250 г пшеничного борошна вищого ґатунку,

100 г цукрової пудри,

1 яйце,

2-3 ст. л. крижаної води,

ванільний екстракт.

Сирна маса:

1 кг домашнього сиру,

6 яєць,

100 г вершкового масла (м’якого),

250 г цукру,

3-4 ст. л. крохмалю,

100 г родзинок,

цедра 1 апельсина,

2-3 ст. л. апельсинового соку,

ванільний екстракт.

Глазур:

0,5 скл. цукрової пудри,

3-4 ст. л. лимонного соку.

Приготування

Із вказаних складників замісити однорідне пластичне тісто. Поділити на дві частини (1/3 і 2/3 відповідно). Загорнути їх у харчову плівку та покласти в холодильник на 0,5-1 год.

Вийняти більшу частину тіста, розкачати її на присипаній борошном стільниці і перекласти її у форму діаметром 24 см, попередньо вистелену пергаментним папером і змащену вершковим маслом. Тісто викласти лише на дно, бортиків формувати не треба. Понадколювати виделкою.

Випікати за температури 170-180°С упродовж 15 хв.

Тим часом приготувати сирну масу.

Сир протерти крізь сито.

Збити масло з частиною цукру до однорідної пухкої маси. Додати жовтки і ще раз збити.

Додати отриману суміш до сиру, а також ванільну есенцію, сік і цедру апельсина, добре перемішати.

Білки збити з цукром до стійких піків. Обережно частинами додавати їх до сирної маси й акуратними рухами знизу вгору перемішати.

Всипати просіяний крохмал, ретельно перемішати.

Вилити начинку на пісочну основу.

Вийняти з холодильника решту тіста, розкачати його тонко на стільниці, присипаній борошном, порізати на смужки. Викласти ними сіточку на поверхні сирника.

Випікати в духовій шафі за температури 170-180°С упродовж 50-60 хв. Залишити холонути в духовці, злегка відчинивши дверцята. Потім покласти в холодильник.

Для глазурі змішати цукрову пудру з лимонним соком і полити нею охололий сирник.

Смачного!

Краківський сирник
Краківський сирник
Краківський сирник
Краківський сирник
Краківський сирник
Краківський сирник
Краківський сирник
Краківський сирник
Краківський сирник
Краківський сирник


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *