Млинці на молоці

Млинці на молоці
Оцініть, будь ласка, цей пост.
[Total: 0 Average: 0]

Надзвичайно ніжні, ажурні, тонкі та смачні млинці, приготовлені на молоці, – одна з традиційних страв української кухні.

Відповідних рецептів не так уже й багато, радше інгредієнти повторюються одні й ті ж самі, а ось їх пропорція може різнитися.

Млинці – настільки поширений і улюблений смаколик в Україні, що готують його не лише у традиційно святковий Сиропусний тиждень (на Масницю), а й у будні. Причому начинка для них може бути найрізноманітніша: кисломолочний сир, м’ясо, гриби, варені яйця із зеленню, риба, кав’яр тощо. Так само, як і підливи (соуси): мед, сметана, варення, ягоди, фрукти, припущені в сиропі, сирний соус із лососем – і так до безкінечності. Фантазії кулінара немає меж.

Однак існують певні секрети самого приготування надзвичайно тонких млинців. Передусім слід використовувати пшеничне борошно, причому гарно просіяне (можна 2-3 рази). Його слід домішувати з допомогою вінчика потроху, аби не було грудочок.

Інший спосіб замішування тіста: спершу приготувати сухі інгредієнти, а вже потім до них маленькими порціями доливати рідкі, при цьому ретельно розтираючи тісто дерев’яною ложкою.

Хоча, звичайно ж, можна скористатися міксером чи блендером, але, знову ж таки, борошно краще підсипати невеличкими порціями.

Тісто має бути не надто густе. Його консистенцію можна перевірити, опустивши в нього ложку і вийнявши її. Якщо на ній частково залишатиметься слід від тіста, а воно не стікатиме повністю з неї, то суміш уже готова.

Наприкінці в тісто слід додати трохи олії, аби млинці не прилипали до сковорідки під час смаження.

А тепер переходим безпосередньо до приготування. Для цього знадобляться такі інгредієнти:

500 мл молока,

3 яйця,

200 г пшеничного борошна,

1 ст. л. цукру (якщо плануєте подавати млинці з ягодами, фруктами чи будь-якою солодкою начинкою, можна цукру всипати більше, десь 3 ст. л.),

1-2 ст. л. олії,

дрібка солі,

ванілін (для млинців, що йдуть із солодкою начинкою).

Приготування

У нашій родині традиційно спершу розмішувати яйця з молоком, цукром і сіллю, а вже потім потроху вливали в миску з борошном. І ретельно працювали дерев’яною ложкою. Таким чином, тісто набувало однорідної консистенції, а борошно рівномірно розмішувалось, тож грудочок не було. Поступово густе тісто розріджували.

Цим способом приготування я користуюсь досі, коли під рукою немає блендера.

Наприкінці слід влити олію і добре все вимішати.

Смажити млинці треба на сильно розжареній сковорідці (тоді перший із них точно не вийде грудкою) на середньому вогні по 1-2 хв із кожного боку. При цьому пательню можна змастити олією за допомогою кулінарної щіточки. Я ж використовую для цього шматочок сала на виделці. Жиру на сковорідці від нього залишається саме стільки, скільки необхідно, щоб млинець гарно просмажився до золотистого кольору, підрум’янився і водночас не потік, деформуючись.

Тісто слід наливати ополоником. На один млинець у середньому йде порція у півополоника.

Перевертати слід спеціальною лопаткою, спершу підчепивши по країх, аби не млинець не подерся.

Готові млинці викладати на тарілку. При цьому їх можна перемащувати розтопленим вершковим маслом. Я, наприклад, обходжуся без цього.

Просто, подаючи до столу, полила медом. Смачний та натуральний мед отримую з цієї пасіки, з доставкою в Київ.

Смачного!



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *